Asociația Magistraților din România | Consolidarea rolului instanţelor româneşti în aplicarea legislaţiei privind ajutorul de stat
16365

Perioadă de implementare: Ianuarie – Decembrie 2018

Parteneri:

Proiectul este coordonat de Transparency International Romania în parteneriat cu Asociaţia Magistraţilor din România (AMR).

Obiective:

Scopul proiectului este de a spori capacitatea instanțelor românești de a asigura o aplicare coerentă și consecventă a regulilor europene de concurență, cu accent pe ajutorul de stat.

Proiectul vizează furnizarea de cursuri personalizate judecătorilor naționali, precum și îmbunătățirea cooperării dintre judecătorii români și judecători din alte state UE, în vederea promovării unei culturi juridice comune în dreptul concurenței.

Atașate sunt cele 2 documente.

EU competition law prezentare proiect site.EN

EU competition law prezentare proiect site.RO

Post A Comment